Žemaičiai neišsklaidė namų arenos užkeikimo

„Kausimės, nes išvykose mes atrodome geriau nei namuose“, - pažadėjo „Kretingos“ vairininkas Arimantas Mikaločius. Iš sausakimšo Kretingos sporto centro pergalę išsivežė „Jurbarkas-Karys“. Jurbarkiečiai išvykoje 84:76 atlaikė „Kretingos“ šturmą ir išlygino pusiausvyrą „7bet-NKL“ finale.

Finale iki trijų pergalių serijos rezultatas tapo lygus (1-1), o trečiasis komandų susitikimas į Jurbarką grįš ketvirtadienį.

Įpusėjus ketvirtajam kėlinukui kretingiškiai arčiau nepriartėjo, o žaidimo kontrolę tvirtai laikiusiai Jurbarko ekipai 13 taškų pranašumą tritaškiu kūrė Aidas Kavaliauskas (77:64). Tuomet kretingiškiai pelnė 4 taškus be atsako, bet likus 3 minutėms į greitą ataką pabėgęs Mintautas Bulanovas ramino jurbarkiečių sirgalius (79:68).

Ekipos apsikeitė sėkmingomis atakomis, o likus 2 minutėms Ernestas Bružas smeigė tritaškį, Rytis Zabita pridėjo taškus su pražanga (76:81) ir šeimininkai kilo į lemiamą šturmą.

Visgi paskutinę rungtynių minutę svečiai sužaidė šaltakraujiškai, o kretingiškių viltis galutinai pribaigė Karolio Kokošos tritaškis (84:76).

Nugalėtojus į priekį vedė rezultatyviausiu mačo žaidėju tapęs Tomas Delininkaitis. Veteranas aikštėje praleido 30 minučių, įmetė 21 tašką (3/3 dvit., 3/7 trit., 6/8 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, padarė 4 klaidas ir fiksavo 17 naudingumo balų.

Jurbarkiečiai pradėjo tolti pirmojo kėlinio pabaigoje, kai surengė atkarpą 8:0 (23:15). Antrajame ketvirtyje kretingiškių gynybą toliau draskę „Jurbarko-Kario“ krepšininkai į rūbinę iškeliavo turint 15 taškų persvarą (54:39).

Pirmoje mačo pusėje „Kretinga“ prasčiau metė iš toli ir realizavo 2 iš 12 bandymų (16 proc.), o jurbarkiečiai atsakė 6 taikliais šūviais iš tiek pat bandymų (50 proc.).

Nors trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo galingu spurtu 18:6 ir artėjo per vieną metimą (57:60), svečiai pasinaudojo Mindaugo Stašio nesportine pražanga ir atsakė atkarpa 12:3. Po jos prieš lemiamą ketvirtį jie nurūko į priekį saugiu atstumu (72:60).

Nugalėtojų komandoje naudingumu išsiskyrė Ignas Juškevičius, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo 12 taškų (3/7 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 24 naudingumo balai.

Puikų mačą sužaidė ir Lukas Žukauskas, pelnęs 20 taškų ir išskirstęs 4 rezultatyvius perdavimus.

Kretingos komandai Zabita per 32 minutes pelnė 21 tašką (10/11 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

„Kretinga“: Rytis Zabita 21 (10/11 dvit., 8 atk. kam., 27 naud.), Mindaugas Stašys 15 (3/8 dvit., 6/7 baud., 7 rez. perd., 5 kld.), Edgaras Danys (1/5 trit., 3 per. kam.) ir Mantas Ruikis (2/7 dvit., 1/6 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam.) po 12.

„Jurbarkas-Karys“: Tomas Delininkaitis 21 (3/7 trit., 6/8 baud., 5 rez. perd., 4 kld.), Lukas Žukauskas 20 (5/8 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Ignas Juškevičius 12 (3/7 dvit., 9 atk. kam.), Aidas Kavaliauskas 9, Vytautas Šarakauskas 8 (4/6 dvit., 7 atk. kam.), Karolis Kokoška 7.

„Juodas darbas gynyboje atsipirko, privertėme juos mesti sunkius metimus. Primetėme gerą atletiškumo lygį, kartais pamesdavome galvą, bet, kai sustodavome poziciniam puolimui, viskas susitvarkydavo. Kai neįmesdavome patys, neleisdavome to padaryti ir varžovams. Dabar grąžiname seriją į Jurbarją ir tikimės laimėti ten“, - sakė Jurbarko komandos treneris Povilas Valaitis.

„Svarbiausia buvo susitvarkyti su psichologija, kartais puolime užmiršdavome derinius. Gynėjai gerai surasdavo mūsų aukštaūgį Rytį Zabitą, kuris beveik neprametė. Kartais žaidėme gerai, bet pabaigoje pritrūkome sėkmės, neįkrito metimai 50 prie 50“, - pripažino „Kretingos“ vairininkas Arimantas Mikaločius.